איתור סניף
בנק לאומי
במדינת ישראל קיימים כשניים עשר בנקים מרכזיים המספקים שירותי בנקאות לכלל האוכלוסייה בישראל, להוציא את בנק הדואר שהחל את מתן שירותי הבנקאות רק באמצע העשור האחרון.
אלו הם רשימת הבנקים המרכזיים שפועלים בישראל כיום:
בנק לאומי הטומן בחובו מעל מאתיים סניפים בפריסה ארצית, בנק הפועלים, בבעלות משפחת האריסון ולו שייכים מעל מאתיים וחמישים סניפים, בנק מזרחי המונה כמאה ושלושים סניפים, בנק דיסקונט  כמאתיים סניפים, הבנק הבינלאומי כשמונים סניפים, בנק יהב כארבעים סניפים, אוצר החייל ארבעים ושבעה סניפים בנק איגוד בנק ירושלים ובנק מסד הם בנקים קטנים יותר ולא כמו לאומי  בפריסת הסניפים ומונים בין חמישה עשר לשלושים וחמישה סניפים.
בעשור האחרון עם הגעת האינטרנט כמעט לכל בית בישראל, נוצר הצורך בביצוע פעולות שונות ומגוונות באתרי האינטרנט של הבנקים, שפי שעש הבנק לאומי,  ולמעשה ניתן באמצעות אותו אתר האינטרנט של הבנקים השונים לנהל בעצמך את החשבון, להעביר כספים בין חשבונות ואפילו לרכוש ולסחור בניירות ערך, מבל להגיע כלל לסניפים של הבנקים או להשתמש כמו לאומי ובנקים אחרים בשירות טלפוני ישיר .
לבנקים שעות פתיחה ייחודיות לאותו הבנק, ובהסבר ברור יותר, לכל בנק יש שעות פתיחה ושעות פעילות שונות ולא בהכרח מקבילות לשעות פתיחה של בנק אחר.
לדוגמה בנק לאומי פתוח בימות השבוע להוציא את יום ראשון, ואילו הבנק הבינלאומי סגור בסניפים מסוימים ביום שישי אך סניפים רבים פתוחים בראשון. בנק לאומי ושעות הפתיחה שלו מתאימים יותר ליום העסקים בישראל ולפי דעתי כולם צריכים להתאים עצמם לשעות הפתיחה של בנק לאומי.
שעות פתיחה של אחר הצהריים הם תמיד מהותיות משום שלא לכולנו ההזדמנות לצאת ממקום העבודה לסידור כזה או אחר, וזה בייחוד אם איננו גרים בקרבת מקום לסניפים, ואנו זקוקים לשירות בסניף שבו מכירים אותנו ובו פתחנו את החשבון, ולא ניתן לבצע את הפעולה דרך אתר הבנק או בשירות טלפוני.
אם תשאלו אותי, השיקול  לבחירת הבנק בו ארצה לפתוח חשבון הוא שיקול של גמישות שעות הפתיחה של הסניפים ולא בהכרח כמה עמלות או ריביות או כל טיעון אחר, הרי בסטייה כזו או אחרת כולנו משלמים את אותן העמלות בין אם זה בנק לאומי או אחר, ובנוסף הדבר הכי חשוב בבנק זה השירות ונגישות, כי כולם מציעים לרוב את אותם הדברים במבנה קצת שונה, ואם יש כסף בבנק, אז כל הבנקים יהיו טובים לך.
הוסף